Радио Милева

Душица Јаковљевиќ се огласи по написите дека го пријавила бившиот во полиција

Душица Јаковљевиќ се огласи по написите дека го пријавила бившиот во полиција
фото: принтскрин

Во српските медиуми утринава осамнаа вести дека водителката Душица Јаковљевиќ наводно го пријавила пораншениот сопруг  Александар Миљуш за семејно насилство.

Имено, како што пишуваа медиумите, таа го пријавила сопругот дека го малтретирал нивниот син.

фото: Принтскрин

По овие написи, се огласи и водителката која прокоментира:

„Сега сите ме бараат, немам никаков коментар на таа тема“.

За потсетување, водителката од бракот со Александар има две деца, синот Огнен и ќерката Анѓела.

 

Останати вести од Радио Милева