Радио Милева
нема мир

„Душан ја вознемирува и се заканува“: Тања Савиќ се соочува со нови проблеми

„Душан ја вознемирува и се заканува“: Тања Савиќ се соочува со нови проблеми
фото: дејан бриза/рас србија

Откако судот во Австралија пресуди во корист на Тања Савиќ, пејачката и понатаму нема мир од нејзиниот сопруг Душан кој претходната година ги однесе децата во Австралија.

Пејачката се подготвува да оди во Австралија и по долго време да се види со синовите кои ќе ги донесе во Србија да живеат.

фото: Инстаграм/тања савиќ

Савиќ најголемиот дел од времето го поминува со семејството, а нејзиниот брат и помага да ја средат куќата во Смедерово.

Сосетката на Тања проговори за целата ситуација.

„Тања не е сама. Сите знаат дека има сестра која е воспитувачка, но има и брат. Од кога се пресели во Радинац многу е блиска со семејството со кое сопругот Душан и забрани да има контакт“, вели сосетката на Тања за „Свет“, па додава дека Душан ја вознимирува Тања.

фото: Инстаграм/тања савиќ

„Во последно време се повеќе е со братот Немања кој и помага да ги заврши сите машки работи околу уредување на станот. Тој е оној кој ја чува, внимава на неа. Душан секојдневно ја вознимирува, и се заканува дека нема да ги види децата. Тања е свесна дека тој е подготвен на се. Таа верува во законот, а судот на 12 март одлучи дека децата треба да се вратат во Србија“.

Потсетуваме, сопругот на пејачката во април претходната година ги однесе децата во Австралија без знаење на Тања.

Останати вести од Радио Милева