Радио Милева
На тешки маки

Душан има нови докази против Тања Савиќ: Сопругот на пејачката ја уценува со експлицитна снимка

Душан има нови докази против Тања Савиќ: Сопругот на пејачката ја уценува со експлицитна снимка
фото:инстаграм/тања савиќ привате

Тања Савиќ не може да најде излез од проблемот што и го подготви сопругот Душан Јованчевиќ, кој пред една година ги однесе нивните деца во Австралија.

Тој сега и направи нов трик на Тања, па ја уценуваше со експлицитна снимка и таа реши да го пријави случајот во полиција.

– Од кога започна борбата за старателството, Душан не избра средства. Тој ја уценува Тања веднаш штом ќе пристигне, но не ни сонуваше дека таткото на нејзините синови ќе ја уценува со секс видео. Имено, наводно има видео во кое Тања и Душан се интимни. Тања вели дека не знае дека снимката постои, но не ја исклучува можноста тој тајно да ја снимил. Кога беше изречено во нејзина корист, Душан му рече на еден нивни заеднички пријател дека ќе поднесе жалба и дека ќе го достави видеото со него и Тања до судот, но и ќе го даде на медиумите, за да докаже дека таа не е добра мајка. Тој исто така изјави како се стекнал со докази дека Тања му била неверна во брак – открива извор за „Стар“ и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

– Тој пријател веднаш ја повика Тања и и рече што му рече Душан. Сепак, таа веднаш рече дека нема да му дозволи да се бори за неговите синови на тој начин. Таа спомена дека сигурно нема докази дека го изневерила во брак и дека, и ако има нешто, дека тој самиот го уредил, а не е сигурна за снимањето, поточно не смее да тврди, бидејќи постои можност тајно да ја сними. Тоа уште повеќе ја шокираше, бидејќи не може да верува на што е подготвен – вели изворот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

– Тања го пријави целиот случај во полиција, веднаш се состана со својот адвокат и поднесе тужба против Душан и му предложи на тој пријател кој има запис за разговор како сведок.

Останати вести од Радио Милева