Радио Милева

Дури и ќерките да и позавидат: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шестата деценија изгледа спектакуларно (фото)

Дури и ќерките да и позавидат: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шестата деценија изгледа спектакуларно (фото)

Моделите Бела и Џиџи Хадид на големо го освоија светот. Многу луѓе се восхитуваат на изгледот на сестрите Хадид, а јасно дека е дека гениите од убавината ги наследиле од нивната мајка.

Поранешната манекенка Јоланда Хадид (55) има тело како девојка во својата шеста деценија од животот.

Поточно, таа се пофали со својата фигура на Инстаграм, објавувајќи серија фотографии од неа во бикини. На фотографиите е Јоланда и нејзиното куче во плитките води на Северното Море во нејзината родна Холандија.

Јоланда доби бројни комплименти за нејзиниот изглед, од Наоми Кемпбел, која го остави своето емотикон срце како коментар, а манекенката Оливија Кулпо, која рече дека е топ модел.

Јоланда Хадид, како што рековме, е поранешна манекенка и реалити ѕвезда (таа беше дел од реалното шоу „Вистинските домаќинки на Беверли Хилс“) од 1994 до 2000 година. Таа беше во брак со Канаѓанецот Дејвид Фостер од 2011 до 2017 година.

Таа има три деца, ќерките Бела и Џиџи, и синот Анвар, кој исто така се занимава со манекенство како и неговите сестри.