Радио Милева
Карлеуша остра како и секогаш

„Другите ги критикува, а своите не знае да ги научи како треба“: Слоба Радановиќ не можеше да премолчи на критиките на Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“

„Другите ги критикува, а своите не знае да ги научи како треба“: Слоба Радановиќ не можеше да премолчи на критиките на Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“
фото:инстаграм/јутјуб/принтскрин

Пејачот Слободан Радановиќ јавно ја нападна Јелена Карлеуша затоа што на свиреп начин го понижи натпреварувачот во „ЅГ“ Един Албашиќ (23).

Пејачот Слоба Радановиќ го поддржа младиот пејач преку социјалната мрежа, па јавна порака:
– Има денови кога среќата едноставно ви го свртува грбот. Тоа секако не е причина овие „изградени sвезди“ јавно да ве плукаат, демотивираат и понижуваат. Вие убивате! тој рече.

Очигледно, укорот на Слободан се однесуваше на Јелена, која навистина немаше контрола кога започна да критикува:

фото:прионтскрин/ТВ Пинк

– Имате одвратна боја на гласот, толку одвратно што се поставува прашањето дали воопшто треба да ја правите оваа работа. Мислам дека си многу музикален, но со голем хендикеп, одвратна боја на глас што не е комерцијална и не е пријатна за слушање. Мислам дека не треба да се занимаваш со пеење – рече Јелена.

Од друга страна, членовите на жирито се смееја кога еден од нејзините кандидати не можеше да изведе трилер, што, според неа, таа лично му покажала како треба да звучи. Тие се согласија дека тој треба да пее сè што е спротивно на тоа како таа го учи и дека само тогаш ќе звучи добро.

Останати вести од Радио Милева