Радио Милева

„Друг човек“: Сашко Коцев не престанува да ги изненадува фаниовите со трансформациите! (фото)

„Друг човек“: Сашко Коцев не престанува да ги изненадува фаниовите со трансформациите! (фото)
фото:фејсбук/сашко коцев

Сашко Коцев нескромно може да се каже дека е омилениот македонски актер, па затоа кога му се случува нешто ново на приватен и професионален палн, тоа секогаш предизвикува внимание и рекации од јавноста, односно неговите бројни фанови.

Периодов Сашко е доста зафатен со снимање на нови проекти, неодамна откри дека работи на филмот „М“ на Вардан Тозија каде ја изгра улогата на Марко.

фото:фејсбук/сашко коцев

Актерството постојано го носи од една во друга трансформација, а сега повторно изненади со промената на изгледот за детската серија „Зоки поки“ која започна да се снима од неодамна.

фото:фејсбук/сашко коцев

Кога Коцев објави фотографија на која има зачешлана коса, очила за вид и долга брада, обожавателите реагираа со неколку илјадници допаѓања, но и коментари дека изгледа како друг човек.

фото:фејсбук/сашко коцев

Исто така му порачаа нему и на екипата да се потрудат да се направи телевизиски проект кој ќе се памети и ќе го сакаат и гледаат многу деца.

Останати вести од Радио Милева