Радио Милева
Не секој заслужува втора шанса

Драма во домот на светски познатиот музичар: Сопругата му кажала дека оди на пат, па се омажила за друг!

Драма во домот на светски познатиот музичар: Сопругата му кажала дека оди на пат, па се омажила за друг!
фото:принтскрин/инсатграм

Музичарот Фил Колинс моментално доживува вистинска љубовна драма. Според странските медиуми, 69-годишникот решил да ја истера својата поранешна сопруга, 46-годишната Оријана Кавеј, од неговата луксузна вила затоа што се омажила за друг и тоа во тајност.

Двојката, која има лоша судбина и се разведе неколку пати, повторно се смири пред четири години. И покрај тоа што Оријана тврдеше дека Фил е „љубовта на нејзиниот живот“, таа отиде во Лас Вегас пред два месеци и тајно му рече „да“ на Томас Бејтс, додека му кажала на славниот музичар дека оди на службено патување.

фото:принтскрин/инсатграм

Затоа тој реши да ја избрка од вилата, што предизвика големи проблеми. Имено, тој наводно ќе поднесе тужба следниот месец и ќе побара нејзино иселување и преку суд.
Познато е дека таа одбива да замине и затоа е подготвена да стори сé – дури ги смени и безбедносните кодови на алармите. Покрај тоа, таа му се заканила дека, доколку биде покрената тужба, ќе ги открие сите скокотливи детали од неговиот живот.

– Тој нема веќе да и даде ниту паричка! Тој не сака да има ништо со неа – откри извор близок на пејачот.

Да потсетиме, пејачот и Оријана се венчаа во 1999 година, а се разведоа во 2008 година. Сепак, тие повторно се сретнаа во 2016 година и тогаш сфатија дека не можат еден без друг. Иако Оријана, во меѓувреме, беше во друг брак, кој исто така не успеа, таа одлучи да му даде шанса на својот поранешен сопруг. Се чини дека дури и тоа не и беше доволно со оглед на тоа што се омажи во тајност пред два месеци. Патем, двојката има и два сина, 19-годишниот Николас и 15-годишниот Метју.

Останати вести од Радио Милева