Радио Милева

Драгана Мирковиќ се посрамоти среде емисија: Го заборави текстот на песната – „Има и трета строфа?“ (видео)

Драгана Мирковиќ се посрамоти среде емисија: Го заборави текстот на песната – „Има и трета строфа?“ (видео)
фото: Принтскрин

Пејачката Драгана Мирковиќ важи за една од најпознатите пејачки во регионот, а доказ за тоа се рекордите на нејзините концерти.

Таа во својата кариера има многуборјни хитови кои ги пее заедно со фановите на нејзините концерти.

Нејзините фанови ги знаат и нејзините песни од 80тите и понекогаш бараат Мирковиќ да ги пее на настапите.

фото: Принтскрин

Меѓутоа, деновиве во една емисија Мирковиќ доживеа мал блам, па се посрамоти пред публиката.

Имено, во емисијата „Максимално опуштено“, пејачката заборави дека  песната „Само да те видим“ има и трета строфа, па додека пееше на плејбек се збуни и праша „има ли трета строфа?“, па продолжи да игра и повторно праша:

„Што ќе правиме сега?“.

Оваа случка не ја спречи да продолжи да танцува и да смее сама на себе затоа што заборави дека нејзината песна има трета строфа.

Целата ситуација погледнете ја во видеото подолу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mytavplovak on

Останати вести од Радио Милева