Радио Милева

Драгана Мирковиќ покажа како изгледа нејзиниот дом за време на Велигден, но сите забележаа само еден детаљ

Драгана Мирковиќ покажа како изгледа нејзиниот дом за време на Велигден, но сите забележаа само еден детаљ
фото: никола томиќ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ големиот христијански празник Велигден го дочека како и повеќето граѓани, односно во својот луксузен дом во Австрија.

Како и сите верници, таа вапцуваше Велигденски јајца, а со крајниот резултат се пофали на социјалните мрежи. За нејзиното дело пејачката доби многу пофалби и комплименти.

фото: инстаграм

Освен фарбаните јајца, сите забелажаа како Мирковиќ го украсила домот за време на празникот, но посебно внимание привлече мебелот на Версаче.

фото: Инстаграм

фото: Инстаграм

За потсетување, Драгана со години живее во Виена заедно со својот сопруг Тони и децата Марко и Мануела.

Останати вести од Радио Милева