Радио Милева

Драгана Мирковиќ како кралицата Елизабета, во карантин од својот дворец порача: „Чувајте се, ве сакам“

Драгана Мирковиќ како кралицата Елизабета, во карантин од својот дворец порача: „Чувајте се, ве сакам“
фото: инстаграм

Многу јавни личности ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, па остануваат во карантин во своите домови и аплираат до граѓаните да го прават истото.

Пејачката Драгана Мировиќ е во изолација во нејзиниот дворец во Виена од каде што објави неколку фотографии на социјалните мрежи и им порача на фановите да се чуваат.

фото: Инстаграм

„Изолација, чувајте се и бидете ми добро. Ве сакам. Благодарам на поддршката и убавите зборови“ напиша пејчаката покрај фотографиите.

фото: Инстаграм

Инаку, Мирковиќ е единствена пејачка која поседува дворец, а неодаман нејзина вработена откри дека пејачката живее како во бајка.

Останати вести од Радио Милева