Радио Милева

Драгана Мирковиќ и поласка на Тања Савиќ, па следеа критики: „Срамота е ова што го пишуваш!“

Драгана Мирковиќ и поласка на Тања Савиќ, па следеа критики: „Срамота е ова што го пишуваш!“
фото:принтскрин/еспресо.рс

Драгана Мирковиќ е воодушевена од изгледот на нејзината помлада колешка Тања Савиќ, па призна дека неодоливо потсетува на неа од деновите кога била млада девојка.

Драгана воопшто нема проблем да дава комплименти на други жени. Таа беше воодушевена кога го виде видеото на Тања Савиќ од настап, па ја пофали на Инстаграм, но и се сети на себе уште од нејзините помлади денови.

– Пзаи, помислев дека сум од помлади денови, неверојатно – напиша Драгана, а Тања и се заблагодари.

фото:принтскрин/еспресо.рс/инстаграм

– Па, Боже – напиша Савиќ со емотикони срциња. Сепак, Мирковиќ не застана тука, па ја пофали колешката и рече дека изгледа подобро од неа.

фото:принтскрин/еспресо.рс/инстаграм

– Само ти си поубава – рече Драгана. Патем, познато е дека Тања е активна на Инстаграм и комуницира со фановите, а неодамна се оправда и кога ја нападнаа зашто била здебелена.
– Кило горе, кило долу. Те молам, не се срами вака, ти си една од најубавите српски пејачи и ова е срамота – инапиша еден од нејзините следбеници, алудирајќи на на телесната тежина, па Тања објасни:

– Јас работам на слабеење, и мене ми пречи, верувајте – напиша Тања и доби критика што се правда на било кој.

Останати вести од Радио Милева