Радио Милева

Драгана Мирковиќ го слави полнолетството на синот во луксузен дворец во Виена

Драгана Мирковиќ го слави полнолетството на синот во луксузен дворец во Виена
фото:инсатграм/драганамирковиќ

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ во својот луксузен двор во Виена ќе го прославува 18-от роденден на синот Марко.

Иако нејзиниот син е роден на 24-ти февруари, семејството одлучило славењето да биде сега за  нивните пријатели и семејството да бидат во што поголем број.

-Славиме денес затоа што оваа недела се слави и затоа што нашите пријатели и семејство се низ целиот свет, сега главно се слободни и можат да дојдат. Доаѓаат од сите краеви на светот, од Швајцарија, Германија, Америка, вели со гордост Драгана и додава дека на роденденот ќе има 200 гости.

фото:инсатграм/драганамирковиќ

Забавата на Марко ќе биде одржана во нивниот двор и ќе бида прва од таков тип на тоа место.

-Желбата беше на Тони и тоа му го исполнивме, вели низ насмевка пејачката за српските медиуми и додава дека наместо бенд гостите ќе ги забавуваат светски позанти диџеи, но не открива каков подарок ќе добие синот од нив.

Останати вести од Радио Милева