Радио Милева
горд и емотивен

Ненајавена средба: Азис е голема естрадна ѕвезда, која претрпе безброј трансформации, ама мајка му има повеќе естетски корекции од него? (ФОТО)

Ненајавена средба: Азис е голема естрадна ѕвезда, која претрпе безброј трансформации, ама мајка му има повеќе естетски корекции од него? (ФОТО)

Бугарскиот пејач од ромско потекло Азис е голема естрадна ѕвезда, која доживеа безброј визуелни и естстски трансформации. Неговата мајка Гергина, се појави на телевизија и дури и да не зборуваше многу, предизвика полемики, дали жената има многу повеќе  од нејзиниот sвезден син? Ако тој има седум операции, тогаш таа дефинитивно не заостанува зад него. Дамата која се појави во студиото на дебито на шоуто „Забранетата емисија на Рачков“ на бугарската ТВ Нова беше изненадување за фолкерот, кој тој ден славеше роденден. Според сценариото, нејзиниот син Васил (името по лична карта на Азис) немаше идеја дека ќе ја види, бидејќи живее со години во странство, а последната средба им била пред половина година.

Жената околу која Азис секогаш градеше култ на најубава жена во неговиот живот, се истакна со безброј операции на лицето. Усните и се видливо зголемени, филерите и ботоксот ги измазнуваат брчките на минимум. И екстензиите на русда коса со темна кожа. Очигледно, Гергина често посетува клиники за убавина, а исто како и нејзиниот син, е подготвена на сè за да го врати времето и да изгледа помладо и поубаво.

Азис во шоуто  ја изведе „Колку среќа да бидам покрај тебе, мамо“ (песната „Најдобриот збор“ од Росица Кирилова), а во тој момент на сцената се појави неговиот женски родител. Гергина беше облечена во кралско сино палто, а нејзиниот син во сина кошула и искинати фармерки. Двајцата се прегрнаа, а фолкерот пушти солзи покажувајќи емоции. Во својот краток разговор со шоуменот Рачков, дамата се врати во годините кога како многу мала  останала бремена со Васил.

„Не сакав, сакав да абортирам. Веројатно затоа што бев многу млада, имав само 21 година“, рече таа. По повод Денот на жената, Азис не пропушти да и ја искаже својата љубов и благодарност на неговата мајка. Еве што напиша подоцна на Инстаграм, објавувајќи фотографии од неговата мајка по нејзината посета на студиото:

„Честит празник, мила мамо! Не се замори во текот на сите овие години да одиш со мене по сите можни натпревари и слично, верувајќи во мене и мојот талент“, напиша пејачот.

„Не се откажа дури и кога ни ги треснуваа вратите пред нос и велеа дека немам музички талент. Во тоа време, барањето изведба за твоето дете, кое е поцрно од другите деца, се сметаше за дрскост. Ти си првиот борец против дискриминацијата во Бугарија! Убава и арогантна, исто како Малена, хероината на Ѓузепе Торнаторе“, продолжи во свој дух да ја опишува мајка си Азис, па и емотивно заврши:

„Држејќи ја раката на твоето мало Ромче, ти беше горда мајка која прва веруваше во мене! Се што сум сега,  е благодарјќи на тебе! Те сакам!“ – емотивно напиша Азис.

Извор: HotNews.bg

Фото: Инстаграм принтскрин/azis_online_new

Останати вести од Радио Милева