Радио Милева
новогодишен декор

Домот на Мелита за време на новогодишните празници наликува на бајка (фото)

Домот на Мелита за време на новогодишните празници наликува на бајка (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/мелита ракиќевиќ

Некогашната македонска водителка Мелита Ракиќевиќ се приклучи на листата на познати кои го покажааа домот во новогодишно руво.

Уште при крајот на ноември нашите јавни личности преку Инстаграм покажааа како се подготвуваат за престојните празници.

Ги покажаа новогодишните елки накитени со лампиони, сијалички, новогодишни украси, а некои под елката ставија и новогодишни подароци.

Мелита деновиве во кусите приказни на Инстаграм се пофали со новогодишната магија во нејзиниот дом.

Таа ја снимаше елката која одлично се вклопува во нејзиниот ентериер, а тука  се и неколку новогодишни и зимски декорации.

фото: принтскрин/инстаграм/мелита ракиќевиќ

фото: принтскрин/инстаграм/мелита ракиќевиќ

Ќе се согласите дека домот на Ракиќевиќ во овој период од годината наликува на бајка.

Останати вести од Радио Милева