Радио Милева

Домашна торта и посебно изненадување: Сања Николиќ го прослави својот роденден (фото)

Домашна торта и посебно изненадување: Сања Николиќ го прослави својот роденден (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/сањаниколиќ

Во април месец оваа година, раперот Марко Маринковиќ-Слаткар и неговата сопруга, екс-мисица и водителка, Сања Николиќ, станаа родители за првпат.

Сања и Слаткар станаа родители на синче за кого го одбраа името Моша.

Новопечните родители не беа многу резервирани за приватниот живот, па на социјалните мрежи објавија фотографии од заедничките моменти со новиот член на семејството.

Тие уживаат во првите месеци во љубовта и енергијата на своето синче, а секој момент го користат да го поминат заедно.

Меѓутоа, деновиве во домот на Слаткар и Сања има посебен повод за славење, односно роденденот на Николиќ.

Иако, Сања најчесто е резервирана за приватни детали, овој пат направи исклучок и покажа какво изненадување добила од нејзината мајка за роденден.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“ таа сподели дел од дворот во кој со разни букви беше испишано „Среќен роденден“, а во описот дека тоа е мало изненадување од нејзината мајка.

фото: принтскрин/инстаграм

Тука е и домашно направената роденденска торта….

фото: принтскрин/инстаграм

Инаку, Сања наполни 38 години. Среќен роденден.

 

Останати вести од Радио Милева