Радио Милева

Долги нозе за играње – гради за покажување: Лепа Брена на 60 години изгледа „авион“ (фото)

Долги нозе за играње – гради за покажување: Лепа Брена на 60 години изгледа „авион“ (фото)
фото: Инстаграм

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации, па од Монако се упати во Франција.

Музичката ѕвезда на социјалните мрежи се огласуваше и објавуваше фотографии со кои покажа како го поминува времето

Но, овој пат, српската пејачка ги почести фановите со фотографија во бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on


Брена и Боба уживаа среде Франција, а на една од последните објави фолк пејачката позира во црн дводелен костим за капење. Брена го покажа само горниот дел од телото, односно ги истакна нејзините горни атрубити – градите.

фото: Инстаграм

Инаку, познато е дека Брена редовно тренира, вежба јога и внимава на исхраната, па не ни чудно што со текот на годините не се менува и изгледа витко.

Оваа година во октомври Лепа Брена ќе наполни 60 години.

Останати вести од Радио Милева