Радио Милева

Докторот на Ѓогани открива: „Луна нема да може да има деца, имаше дури пет абортуси“

Докторот на Ѓогани открива: „Луна нема да може да има деца, имаше дури пет абортуси“
фото: принтскрин/задруга

Луна Ѓогани крие тајна од нејзиното момче Марко Миљковиќ односно крие дека нема да може да биде мајка затоа што за нејзините 24 години има дури пет абортуси, пишува република.рс

Како што пренесува овој портал, екипата на реалното шоу го пронашла докторот кај Луна ги извршувала абортусите. Наводно по петиот абортус кој се случил неодамна доктор и соопштил на Луна дека нема да може да има деца.

Наводно тогаш сакала да се самоубие и отаму потеркнува големата несигурност во партнерот.

фото: принтскрин/задруга

„Луна е девојка која е несигурна на сите полиња и затоа така се однесува. Неа ја мачи тоа што си го уништи животот на млади години. Таа првпат абортираше кога беше малолетна, имаше 17 години. Тогаш беше препуштена сама на себе. Нејзината мајка беше во Босна кај нејзиниот тогашен сопруг Андрија Атијас, татко и Гаги имаше проблеми со дрогата, а Ѓогани поддршка најде во едно момче. Мислеше дека ќе се венчаат, но тоа не се случи. И направи дете и ја фрли како крпа на улица. Мораше да и каже на мајка и. Веднаш закажа абортус, а Луна плачеше, го сакаше тоа бебе. „Моето прво бебе заврши во ѓубре, тоа е вистина. Никогаш нема да си го простам тоа докторе, никогаш“ раскажува докторот кој со години работел во една клиника каде што Ѓогани доаѓале да се лечат.

„Иако изгледаше дека нешто научила, Луна повторно остана бремена, па затрудни дури и по трети и четврти пат. Петиот пат беше неодамна. Заглави со Гастоз. И таа знаеше дека по петиот абортус ќе се случи нешто лошо. Плачеше како никогаш досега. Беше црна како црн облак. „Бог ме казнува, мене не ми се судени деца. Ова е петто бебе кое го убивам. Ова е казна од Бог. Чувстувам дека никогаш нема да бидам мајка. Чувствувам дека некој ме опоменува дека сум грешна“. Навистина беше така. Петиот абортус беше лош. Многи компликации, изгуби многу крв, едноставно не одеше. Имаше многу абортуси за краток период, а тоа е напаѓање на матката. Да не зборувам колку лекови пиеше и низ какво стрес помина.

фото: Принтскрин/инстаграм

Соговорник кој е упатен во целата ситуација вели:

„Луна тешко го поднесе фактот дека петиот абортус беше нејзина последна бременост и шанса да се реализира како мајка. Беше на лекови, се пропадна во тој момент. Немаше сила да оди да работи. Знаеше дека иднина со Марко кој го сака. „Марко сака деца, сака бебе, сака да има 5 бебиња. Што ќе му е саката жена покрај толку здрави девојки. Марко ќе ме остави кога ќе дознае дека сум празна, дека не можам да му родам наследници. Се обидов да му објаснам дека не е единствена девојка која има таков проблем, но не сакаше да разбере. Вика, крши, го моли Марко за внимание“ раскажува извор за реалното шоу.

Останати вести од Радио Милева