Радио Милева
Алергичен на шоубизнис

Доктор на науки, а работел и во РТС: Ова е поранешниот сопруг на Весна Змијанац и татко на Николија Јовановиќ (фото)

Доктор на науки, а работел и во РТС: Ова е поранешниот сопруг на Весна Змијанац и татко на Николија Јовановиќ (фото)
фото:весна змијанац/инстаграм

Поранешниот сопруг на Весна Змијанац и таткото на пејачката Николија Јовановиќ, Влада Јовановиќ, доктор по економија, скоро никогаш не се појавува во медиумите.

Имено, со нејзиниот прв сопруг, пејачката Весна Змијанац во 1989 година ја доби ќерката Николија.

Весна никогаш не криеше кој е татко на нејзината ќерка, но поголемиот дел од јавноста не знае кој е тој. Станува збор за Владо Јовановиќ, кој своевремено работел како шеф на маркетингот за РТС.

фото:RAS Србија/принтскрин блиц.рс

По разводот од Весна, Влада се оженил и во вториот брак има уште две деца, ќерката Теодора и синот Лука.

Влада Јовановиќ никогаш не сакаше да се експонира во јавноста и не беше пресреќен затоа што неговата и ќерката на Весна решија да пеат, што го потврди и самата Николија.

– Татко ми е „алергичен“ на се што има врска со шоу-бизнисот, од периодот кога беше со мајка ми. Како доктор на науки, тој не би ме советувал да пеам – рече еднаш Николија за едно списание.

Останати вести од Радио Милева