Радио Милева

Додека кружат гласини дека е разведена, Елена Велевска имаше убав повод за славење: „За најдобриот татко“ (фото)

Додека кружат гласини дека е разведена, Елена Велевска имаше убав повод за славење: „За најдобриот татко“ (фото)

Македонската фолкерка Елена Велевска последните неколку месеци беше во центарот на вниманието поради нејзиниот развод со сопругот.

Имено, откако медиумите почнаа да шпекулираат дека фолкерката се разведува таа прво се огласи на својот „Фејсбук“ истакнувајќи дека веќе поднела бракоразводна парница и дека со сопругот не живеат заедно.

Меѓутоа, по одредено време Велевска истакна дека не се разведува и дека одлучиле со сопругот да си дадат втора шанса поради нивните деца.

Иако таа потврди дека повторно е заедно со сопругот, на социјалните мрежи објавува фотографија од самата себе или фотографии со нејзинта деца.

Неодамна, естрадниот магазин „Ексклузив“ објави дека пејачката сепак е разведена, а таа не ги коментираше овие написи.

фото: фејсбук/томе табанов

Велевска на својот „Фејсбук“ објави фотографија, а во описот напиша:

Дали сте се запрашале што е среќа?
Да сме задоволни од она што го имаме
Да уживаме во она што го работиме
Да бидеме хумани
Да ги игнорираме оние кои се обидуваат да ни ја уништат среќата
Да подариме секому насмевка(оние кои не сакаат им е доволно толку,оние кои не не сакаат нема да можат ни да ни се насмевнат во лице)
Животот е многу убав за да не се искористи,погледнете зад себе што оставаме,тоа доволно зборува за нас.

фото: фејсбук

И додека кружат шпекулациите дали е разведена, Елена деновиве имаше убав повод за славење.

Имено, таткото на пејачката, Љупчо Велевски наполни 65 години.

Велевска се пофали со тортата по повод 65иот роденден на нејзиниот татко, а во описот напиша:

„Со љубов за најдбориот татко.Биди жив и здрав“ напиша Велевска на социјалните мрежи.

фото: фејсбук

Под објавата се нижеа честитки за таткото на пејачаката.

Останати вести од Радио Милева