Радио Милева

Добрите водителки ги тапкаат по рамо, згодните женски по задник, а за Лила важат и двете (фото)

Добрите водителки ги тапкаат по рамо, згодните женски по задник, а за Лила важат и двете (фото)
фото:инстаграм/лилафилиповска

Доаѓа топол период кога припадничките на понежниот пол ќе откријат повеќе кожа, а за тоа поголемиот дел активно вежбаат во теретана, посетуваат козметички салони и применуваат разни третмани за убавина…

За нашата популарна ТВ водителка и инфлуелсерка Лила Филиповска тоа не е пример, бидејќи таа поради себе, а и поради работата секогаш се труди да изгледа совршено независно од годишното време во кое се наоѓаме.

Теретаната е нејзино секојдневние, а исто така и салоните за убавина каде применува разни третмани за разубавување на кожата, косата, ноктите…

Резултетот е што секогаш изгледа совршено и не за џабе го носи епитетот за една од најатрактивните познати Македонки.

фото:инсатграм/лилафилиповска

Периодов не ретко можеме да ја видиме во разголено издание, а кога има што да покаже, би било штета да не се гледа! Овој пат таа дождливиот ден реши да си го разувави со масажа со бамбус за  затегнување на кожата и борбата со целулитот.

фото:инсатграм/лилафилиповска

Иако за време на масажа повеќето се покриени со крпа, Лила тоа го направи половично, па го откри едниот дел од задникот и црната танга од тантела.

Масажата со бамбус и не изгледа така необично, но тапкањето по задникот со посебни „удирачки инструменти“ и самата напиша дека е посебна приказна.

фото:инсатграм/лилафилиповска

-А што друго да се прави на времево?- пишува Лила.

Ако добрите водителки ги тапкаат по рамо, а згодните по задник, за Лила во случајов важат и двете.