Радио Милева
Живот...

Доби повеќе од милион лајкови: Емили Ратајковски објави моменти од породувањето (фото)

Доби повеќе од милион лајкови: Емили Ратајковски објави моменти од породувањето (фото)
фото:емили ратајковски/инстаграм принтскрин

Емили Ратајковски сподели колаж од фотографии направени за време и по породувањето.

“Помеѓу стресот и првите моменти со Слај. Живот!”, Напиша познатата манекенка во описот на фотографијата. Инаку, за само еден час доби над 1.000.000 лајкови со убави коментари.

Многумина и пишуваа дека фотографиите се прекрасни, и оставија многу емотикони од срце, честитки и и испратија позитивна енергија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Да потсетиме, Емили Ратајковски се породи на 8 март и роди син кого таа и нејзиниот сопруг Себастијан Бер Меклард го нарекоа Силвестер Аполо.

“Силвестер Аполо мечка дојде на нашата планета. Тоа се случи на 8 март 2021 година, на најнереалното и најубаво утро во мојот живот”, напишала Емили.

Емили и Себастијан Бер Меклард се во брак од 2018 година, а својата бременост ја објави во октомври 2020 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Инаку, таа и сопругот решија дека наследникот сам ќе го одбере полот по своето полнолетство.

Останати вести од Радио Милева