Радио Милева

Дивна Карлеуша денес го слави својот 61 роденден. Еве како Јелена и честиташе

Дивна Карлеуша денес го слави својот 61 роденден. Еве како Јелена и честиташе

Јелена Карлеуша рано утрото и го честиташе роденденот на својата мајка на социјалните мрежи. Дивна Карлеуша денес го слави својот 61 роденден а нејзината ќерка јавно и го честиташе роденденот.

Во јавноста е познато како Јелена е приврзана за својата мајка, особено во последните неколку дена која и е огромна поддршка во скандалот со аферата Огњен Врањешом.

Јелена на Инстаграм објавила слика од нејзината мајка и напишала кратка порака на англиски: