Радио Милева

Дино Мерлин стана дедо за првпат, а внучето доби име по прадедо од неговата сопруга

Дино Мерлин стана дедо за првпат, а внучето доби име по прадедо од неговата сопруга
фото: Принтскрин/јутуб

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин стана дедо за првпат , потврдуваат негови блиски пријатели.

Имено, неговиот син Хамза и снаата Џанета го добија првиот син за кого го одбраа името Незир.

„Мајката и бебето веќе се дома и се чувствуваат добро. Честитки пристигнуваат од сите страни“ вели извор близок на семејството.

фото: Инстаграм

Потсетуваме, синот на Дино Мерлин, Хамза се венчаше претходната година со Џанета, а нивната љубов трае од средношколските денови.

Тие беа во врска седум години, а синот го доби името по прадедото Незир, таткото на сопругата на Мерлин.

Останати вести од Радио Милева