Радио Милева

Димитар Атанасовски емотивно стопен до ќерката, а неговата порака ги разнежни сите (фото)

Димитар Атанасовски емотивно стопен до ќерката, а неговата порака ги разнежни сите (фото)

Пред околу два месеци пејачкат Сара Мејс и Тв водителот Димитар Атанасовски за првпат станаа родители и добија нова животна улога која во фокусот ја има малечката Илина.

Само неколку дена откако бебенцето дојде на свет, мама и тато веднаш позираа за социјалните мрежи, но решија да бидат едни од оние познати што не сакаат веднаш да го покажат лицето на својата наследничка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Сепак, не можат да се воздржат од фотографии на кои делумно ја покажуваат. Овој пат тоа го направи тато Диме кој стопен од својата ќерка  стисната во неговата прегратка, напиша емотивна порака и со тоа само потврди дека врската меѓу татковците и ќерките е посебана.

-Ниедна љубов на светот не е како онаа на таткото за неговата мачечка ќерка, напиша Диме.


Сигурни сме дека татковците и потпораснатите ќерки добро го разбираат неговиот коментар, а пак оние помалите љубовчиња како Илина, тоа силно го чувствуваат.

Останати вести од Радио Милева