Радио Милева
топлес поддршка

Девојки со голи гради ги бодреа велосипедистите на „Џиро ди Италија“ на вчерашната етапа (ВИДЕО)

Девојки со голи гради ги бодреа велосипедистите на „Џиро ди Италија“ на вчерашната етапа (ВИДЕО)

Вчерашната етапа на една од најпознатите велосипедски трки „Џиро ди Италија“ ја одбележа еден несејкодневен настан. Познато е дека велосипедистите постојано ги бодрат, поддржуваат, испраќаат, трчаат по нив разни егзибиционисти… На вчерашната трка неколку девојки од публиката ги подигнаа маичките и со голи гради ги бодреа велосипедистите… Откако почна „бранувањето“ голоградите убавици влегоа во кадар на камерите во телевизиската програма…

Дали топлес поддршката беше добра инспирација, знаат само оние што бесконечно ги вртеа педалите на своите велосипеди…Кај кои за среќа до инцидент не дојде.  Ама дека беа добар декор за очи – знаат сите што ја видоа снимката. Погледнете ја и вие, ако веќе до сега не сте го сториле тоа.

Останати вести од Радио Милева