Радио Милева
Егзотична убавица

Девојката на пејачот Лајонел Ричи е деценија помлада од неговата ќерка и изгледа бомбастично (фото)

Девојката на пејачот Лајонел Ричи е деценија помлада од неговата ќерка и изгледа бомбастично (фото)
фото:профимедиа

Љубовта не познава граници, како што покажаа музичарот Лионел Ричи и неговата долгогодишна девојка Лиза Периги, која има 30 години. Познатиот пејач има 71 година и парот е заљубен како на првиот ден.

Но, нивната разлика во годините дури неодамна привлече внимание во медиумите откако на Твитер започнаа да кружат фотографии од парот, а многумина набрзо забележале дека Париџи е многу помлада од 39-годишната ќерка на Лајонел, Никол Ричи.

Многумина на Твитер забележале дека Ричи изгледа навистина одлично за своите години и дека тие двајца се многу убав пар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa 陳 (@lisaparigi_)

Париџи која не била ни родена кога Лајонел ги објави класиците како „Easy“ и „Three Times a Lady“, потекнува од Швајцарија, а сега живее во Лос Анџелес.

30-годишната Лиса работела како манекенка и во корпоративен сектор, а сега го води блогот „Dream Design Discover“, а воедно е и основач и извршна директорка на брендот „The Estate Collection“ кој продава среќи и етерични масла.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa 陳 (@lisaparigi_)

„Тој има 71, таа 30, љубовта победува“, гласи еден коментар од обожавател.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa 陳 (@lisaparigi_)

За потсетување, Лајонел Ричи освен Никол ја има и помладата ќерка Софија Ричи, која во последните неколку години беше во центарот на вниманието поради врската со 15 години постариот Скот Дисик.

Останати вести од Радио Милева