Радио Милева

Девојката на Леонардо Ди Каприо конечно одговори на негативните коментари за нивната врска

Девојката на Леонардо Ди Каприо конечно одговори на негативните коментари за нивната врска
фото: Профимедиа

Леонардо ди Каприо е во двегодишна врска со манекенката и актерката Камила Морон.

Нивната љубов е интересна за јавноста поради разликата во годините, но парот не сака да ја коментира својата романса туку ужива во емотивната врска.

На почетокот од нивното забавување, тие се криејаа од медиумите, се додека новинарите не ги фогорафираа на улица.

фото: Профимедиа

Во текот на летото, Камила на својот профил објави фотографија од Лоурен Бакал и Хампри Богарт, а во описот на истата напиша: „љубов како оваа“, а нејзините следебенци веднаш ја нападнаа поради разликата во годините. Тогаш Морон не одговори на коментарите,.

Меѓутоа, Камила одлучи да проговори за љубовта со големиот холивудски заводник.

фото: профимедиа

„Во Холивуд и во светот има многу парови кои се со огромна разлика во годините. Мислам дека сите треба да бидат со личностите кои ги сакаат“изјави Камила и додаде:

„Мислам дека колку повеќе луѓе го гледаат мојот филм, толку повеќе добивам идентитет надвор од таа врска. Тоа ме фрустира бидејќи отсекогаш сум имала свој идентитет без разлика со кого сум била во врска“ вели  девојката на Леонардо.