Радио Милева

Девојката на Кијану Ривс открива што се случило кога јавноста дознала за нив

Девојката на Кијану Ривс открива што се случило кога јавноста дознала за нив
фото:профимедиа

Александра Грант, девојката на актерот Кијану Ривс, се присети на времето кога таа и актерот јавно признаа дека се во врска. Гласините избувнаа откако беа забележани како се држат за рака на улиците на Холивуд.

„Едно лице што го познавам, ми се јавија во тој период“, рече уметнцата, „тоа ми беше фасцинантно“.

Александра призна дека не сака да личи на Ким Кардашијан и дека ја мрази идејата да мора да се вклопи во такво општество.

фото:профимедиа

На прашањето за брак, таа одговори:

„Љубовта е, во секоја смисла, длабоко во врска со мојот идентитет. Изолацијата ми одговара кога сликам, но тоа не е решението. Јас длабоко го ценам чувството на приврзаност“.

Кијану и Александра се блиски со години, соработувајќи за книгата „Ода до среќа“, напишана од Ривс и илустрирана со цртежите на Грант.

Останати вести од Радио Милева