Радио Милева

„Дете сум од село, а живеам бајка“: „Ѕвездата на Гранд“ има вонбарачно дете, а сега закажа и свадба

„Дете сум од село, а живеам бајка“: „Ѕвездата на Гранд“ има вонбарачно дете, а сега закажа и свадба
фото: весна лалиќ

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Биљана Сеќивановиќ ќе се омажи за повеќегодишниот партнер, а парот свадбата ја закажа за мај следната година.

Биљана ги известила своите колеги од естрадата за да не закажаат настап за тој датум, пренесува „Експресо“.

 

View this post on Instagram

 

#loveit

A post shared by BILJANA SECIVANOVIC || (@biljanasecivanovic) on

За потсетување, Биљана го има синот Матеа од вонбрачна заедница, така да ова ќе биде нејзино прва нејзина свадба  и првпат ќе облече венчаница.

Нејзиниот партнер Аце е татко на шеснаесетгодишната ќерка Николина.

Во една прилика, Биљана изјави дека е дете од село, но дека живее бајка.

Останати вести од Радио Милева