Радио Милева
журка пред свадба

Десет дена пред свадбата, снаата на Цеца подготвува големо изненадување: Богдана таа вечер ќе биде без Вељко (ФОТО)

Десет дена пред свадбата, снаата на Цеца подготвува големо изненадување: Богдана таа вечер ќе биде без Вељко (ФОТО)

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат во Белград на 24 ноември, а невестата 10 дена пред свадбата и нејзината венчавка, подготвува незаборавна забава за нејзините најблиски. Но на забавата не е планирано да биде присутен Вељко, ниту пак било кое друго машко од нивното опкружување, зашто богдана се подготвува за своја моминска вечер.


Бремената вереницана Вељко, својата моминска вечер ќе ја прослави во вилата на „Звездара“ точно десет дена пред свадбата, на 14-ти ноември. Станува збор за луксузна вила што пејачите често ја изнајмуваат за снимање видеоспотови, а за организацијата на забавата на девојките се задолжени сестрите на Богдана, Наташа и Бојана, како и идната кума и неколку од другарките на невестата.

Ќе има ли машки стриптиз или некакво друго изненадување и дали можеби и мама Цеца ќе ѕирне на моминскат забава на снашката – се’ уште не е познато, освен што се ветува незаборавна и луда моминска журка!

Фото: Дамир Дервишагиќ

Останати вести од Радио Милева