Радио Милева

Деновиве се шпекулира дека Амар Гиле се разведува, а претходно беше во голема љубов со Пријовиќ (фото)

Деновиве се шпекулира дека Амар Гиле се разведува, а претходно беше во голема љубов со Пријовиќ (фото)
фото:амар гиле/инсатграм/принтскрин

Деновиве меѓу српската јавност се шират гласини за разводот на пејачот Амар Гиле од неговата сопруга.

Според пишувањата на медиумите пак, разводот нема никаква врска со друга жена и е резултат на меѓусебна недоверба и недоразбирање.

Сепак, кога ќе погледнеме назад, познатиот пејач изгледа беше најсреќен додека беше во врска со пејачката Александра Пријовиќ.

фото:јутјуб/принтскрин/гранд продукција

Патем, двајцата по финалето на „Ѕвездите на Гранд“ се скараа, наводно поради неговата поранешна девојка.

Само два месеци после тоа, сè се смени, а тие ја прекинаа врската и ставија крај на нивната љубовна романса. Подоцна Амар Гиле изјавуваше дека не би можел поради својата љубомора да издржи да има девојка која работи како пејачка.

Останати вести од Радио Милева