Радио Милева

Дениција си дојде дома: Анастасија Деа Богданоска излезе од породилиште (фото)

Дениција си дојде дома: Анастасија Деа Богданоска излезе од породилиште (фото)
фото: инстаграм/анастасија деа богданоска

Македонската новинарка и водителка, Анастасија Деа Богданоска се породи пред неколку дена.

Деа и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски – „Бетмен“ станаа родители на нивното прво дете односно ќерка за која го одбраа името Дениција.

Радосните вести на социјалните мрежи ги сподели гордиот татко кој цитарјќи стихови од поемата „Кога ја љубев Дениција“ од Петре М. Андреевски обелодени дека стана татко и го откри името на ќерката.

Нешто подоцна, се огласи и среќната мајка која не чекаше многу за да ја објави првата фотографија од наследничката.

Меѓутоа, по неколку дена Анастасија излезе од породилишите и заедно со Дениција си дојдоа дома.

Водителката во кусите приказни на „Инстаграм“ сподели што дочекала кога пристигнале дома.

Анастасија и Дениција беа пречекани со балони на кои пишува „Добредојде Дениција“, розова торта, подароци и со балони напишано „girl“ односно девојче.

Веруваме дека тазе родителите уживаат во првите денови на својата ќеркичка и таа ги исполнува со нова љубов и енергија.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева