Радио Милева

Денес важи за една од најзгодните старлети, а вака изгледаше Ким Кардашијан во 7 одделение (фото)

Денес важи за една од најзгодните старлети, а вака изгледаше Ким Кардашијан во 7 одделение (фото)

Многу популарни личности се плашат да покажат како изгледале пред да станат популарни.

Меѓу нив, не е и Ким Кардашијан која неодамна објави фотографија од својата младост.

Покрај тоа што е старлета, Ким е и ТВ водителка, модни дизајнер, манекенка и актерка.

Таа е родена во Лос Анџелес и има 37 години, а стана популарна во реалното шоу „Во чекор со Кардашијанови“.

Ким се реализира во улога на мајка пред 5 години кога ја роди ќерката Норт Вест, а по 3 години го роди синот Сеинт Вест.

Ким на Инстаграм објави фотографија од својата младост, а во описот напиша: 7 одделение.

 

View this post on Instagram

 

7th grade. This was my go to lipstick. It’s gotta make a comeback

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on