Радио Милева
Од едно време

Денес таа е една од најзгодните и најпознатите македонски водителки – погодувате ли за кого се работи? (фото)

Денес таа е една од најзгодните и најпознатите македонски водителки – погодувате ли за кого се работи? (фото)
фото:милена антовска/инстаграм

Македонските јавни личности за време на пандемијата од коронавирус и време поминато дома, евоцираа многу спомени, па на социјалните мрежи имавме прилика да видиме како изгледале како деца, фотографии од нивните родители, венчавки, драги моменти….

Девоченцето од насловната фотографија е наша позната водителка која имаме прилика секој ден да ја гледаме на ТВ екраните во утринска емисија и во емисија за готвење.

Таа редовно е активна на социјалните мрежи и споделува фотографии од нејзните професионални и приватни активности, од такви со нејзината ќеркичка, до оние како го поминува времето дома и сл.

Деновиве, таа евоцираше спомени од своето детство и сподели фотографија од архива покажувајќи како изгледала кога била дете.

За кого ставува збор?

Ова девојченце е ТВ водителката Милена Антовска за која можеби погодувавте.

Останати вести од Радио Милева