Радио Милева
Првиот не се заборава

Денес е сопственичка на возен парк, а еве како изгледаше првиот автомобил на Цеца (фото)

Денес е сопственичка на возен парк, а еве како изгледаше првиот автомобил на Цеца (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ уште како девојче заплови во музичките води и стана голема ѕвезда, така што денес е позната на целиот Балкан и пошироко.

Ако многу напредуваше уште од „Цветк зановетaк“ и со зголемувањето на нејзината кариера постепено можеше да си дозволи многу работи, од брендирана облека, луксузни автомобили, вили, сега веќе не мора да работи и да заработува за да живее удобно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Познато е дека Цеца во својот возен парк има повеќе четири луксузни џипови, а многумина заборавија дека порано возела сосема поинаков автомобил.

Фотографија од Цеца Ражнатовиќ се појави на социјалната мрежа Инстаграм кога беше девојче со својот прв автомобил во тоа време, што го заработи од нејзините настапи.

Пејачката возеше „Mazda 626“, спортски модел, и еве како изгледаше:

Останати вести од Радио Милева