Радио Милева

Дејвид Гета уловен со атрактивна девојка како ужива на плажа (фото)

Дејвид Гета уловен со атрактивна девојка како ужива на плажа (фото)
фото: Профимедиа

Францускиот диџеј Дејвид Гета (52) е уловен како ужива на плажа во  Мајами со својата 27 години млада девојка, актерката Џесика Лидон.

Гета од својата прва сопруга Кети по 22 години брак се разведе во 2014 година, а својата нова љубовна врска со Џесика ја започна во 2017.

фото: профимедиа

Многумина тврдат дека Дејвид со разводот ја изневерил жената која го засака пред да стане популарен.

Кети во една прилика истакна дека раздебелата со Гета и го скршила срцето, но дека мора да продолжи понатаму.

Без оглед на се, Дејвид кој веќе е во шестата деценија од животот ужива во љубовта и не се грижи за коментарите.

Останати вести од Радио Милева