Радио Милева

Дарко Спејко со својот впечатлив изглед ги засени дури и дамите на „Influenser Awards 2019“ (фото)

Дарко Спејко со својот впечатлив изглед ги засени дури и дамите на „Influenser Awards 2019“ (фото)
фото:дарко спејко/инстаграм

Во еден познат скопски ресторан, вчеравечер се одржа настанот „Influencer Awards 2019“, каде на исто место се собраа нашите познати личности кои преку социјалните мрежи работат и се промовираат како инфлуенсери.

Иако во светот ова е професија која носи голема заработка, кај нас полека станува тренд и можност за дополнителен финанскиски прилив за неколкумина.

Македонските водителки и манекенки беа најприсутни, како едни од најактивните на ова поле.

фото:лила филиповска/инстаграм

За овој настан секој се потруди да изгледа впечатливо, особено дамте, но со својот ултра ефектен стајлинг, овој пат се издвои припадник на посилниот пол.

Станува збор за кумановецот, ријалити учесник и инфлуенсер, Дарко Спејко,  кој се појави во модерна и елегантна комбинација од карирано елече споено со бела ролка и панталони во истиот дезен.

фото:дарко спејко/инстаграм

Нема сомнеж дека Спејко со впечатливата црвена боја и храбриот спој на парчињата облека, отскокнуваше дури и од дамите.

фото:дарко спејко/инстаграм

Иако можеби очекувавте Лила Филиповска како највлијателна инфлуенсерка повторно да ја добие главната награда, истата сепак отиде во рацете на Стефанија Кржеска.

фото:стефанија кржеска/инстаграм

Настанот го организираше „Убавина и здравје“ и „Колор медиа плус“, а домаќин, иако не  инфлуенсер, беше водителот Марко Новески.

Како што е редот, на сите мобилните им беа во рацете, и за своите следбеници кои ги донесоа до тоа место, споделија неколку моменти од атмосферата.

фото:лила филиповска/инстаграм

фото:дарко спејко/инстаграм

фото:александар тарабунов/инстаграм

фото:милена антовска/инстаграм

Останати вести од Радио Милева