Радио Милева

Дарко Спејко излезе од Задруга, а како да влезе во временска машина: Она што прво го направи откако пристигна дома предизвика забуна (фото)

Дарко Спејко излезе од Задруга, а како да влезе во временска машина: Она што прво го направи откако пристигна дома предизвика забуна (фото)
фото:дарко спејко/инстаграм

Изминатиот викенд, македонскиот учесник во „Задруга 3“, Дарко Петковски-Спејко, го напушти шоуто каде беше околу еден месец. Причината за излегувањето беа малиот број на гласови, а по напуштањето на имотот, пред камерите изјави дека е среќен што си оди дома.

„Малку сум среќен што излегов. Ќе бидам искрен, не бев толку силен зад “црната маса“ како што очекував дека ќе бидам. И да останев, ќе останев уште еден месец. Во претходното реално шоу беше потполно различно“ кажа Спејко.

фото:принтскрин/јутјуб/пинктв

Логично, прва адреса каде се упати откако беше „слободен“, е онаа домашната, во Куманово. Иако беше постојано пред камери и будното око на јавноста, Спејко повторно посака јавно да се обрати и да покаже што прво направил по пристигнувањето, се разбира на Инстаграм.

Имено, тој објави видео од кое се гледа неговата комплетна трансформација, ја избричи брадата и ја собра косата, издание во какво го паметиме од поодамна.

Спејко подолг период го негува изгледот на ламберсексуалец од кој сега реши да се ослободи и пред своите обожаватели да ја сподели промената.

Она што очигледно му недостигало е физичката активност и вежбите во теретана каде се упати така освежен и променет.

Инаку, за разлика од „Големиот брат“ каде победи во 2015 година, овој пат во „Задруга 3“ на Спејко не му тргна каков што беше примерот со претходното искуство во реално шоу.

Останати вести од Радио Милева