Радио Милева

Дарко Спејко и поласка на победничката на „Задруга“ (фото)

Дарко Спејко и поласка на победничката на „Задруга“ (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

По десет месеци заврши трета сезона на реалното шоу „Задруга“.

Ива Гргуриќ, атрактивната Хрванка го освои првото место во реалното шоу, а со тоа и освои награда од 50 000 евра.

Во финалето, Ива доби над 40 проценти од поддршката на публиката, и беше пресреќна што стигна до крајот.

– Презадоволна сум, неописливо. Срцето ми чука – возбудено рече, откако го освои првото место, а нејзината мајка, која беше до неа, истакна дека верувала дека нејзината ќерка ќе стигне до финалето.

Ива освои 50.000 евра, а нејзината мајка која беше во студиото и пружа голема поддршка, како и за времетраењето на шоуто.

Гргуриќ е модел, родена е во 1993 година во Осијек и живее во Загреб.

Дарко Спејко исто така учествуваше во „Задруга 3“, но тој таму беше само околу еден месец, а за тој краток период се „смува“ со Тара Симов.

фото: Принтскрин/инстаграм

По победата на Ива, Спејко и поласка на победничката на Задруга. Имено, тој објави фотографија од Гргуриќ, а додаде и срце.

фото: Принтскрин/инстаграм

Потсетуваме, во 2015 година, Дарко победи во реалното шоу „Големиот брат“.

Останати вести од Радио Милева