Радио Милева
Спој засекогаш

Дарко Лазиќ за тужбата од екс-сопругата Ана Севиќ: „Ќе не поврзува цел живот“

Дарко Лазиќ за тужбата од екс-сопругата Ана Севиќ: „Ќе не поврзува цел живот“
фото:дарко лазиќ/инстаграм

Долго време се зборуваше за тужбите што Ана Севиќ ги покрена против нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ, за неплатена алиментација за нејзината ќерка Лорена, а сега по тој повод се огласи и пејачот.

– За тоа ќе се пишува целиот мој живот, таа е мајка на моето дете и секако дека ќе не обедини за цел живот – изјави Дарко Лазиќ за „Премиера“.

Тој неодамна започна да снима емисија, која е прикажана на Јутјуб и во која ги покажува своите кулинарски вештини, со помош на неговата свршеница Марина Гагиќ. Сепак, оваа нова „деловна активност“ е запоставена во последно време.

– Жал ми е затоа што не стигнувам, требаше да снимам многу повеќе емисии за готвење, и ќе продолжам, бидејќи навистина сакам да готвам и имам разни идеи. Не стигнав заради снимање песни и спотови – рече пејачот во споменатото шоу.

Останати вести од Радио Милева