Радио Милева

Дарко Лазиќ веќе избра име за нероденото бебе иако не го знае полот

Дарко Лазиќ веќе избра име за нероденото бебе иако не го знае полот
Foto: Instagram printscreen/gagicmarina

Дарко Лазиќ по само неколку дена откако се разбуди од кома, дозна дека неговата девојка Марина Гагиќ е бремена.

Пејачот не престанува да прави планови за иднината. Пејачот кој од неодамна е на рехабилитација на бања, дополнително е мотивиран што побрзо да закрепне, за да биде подготвен за приновата која ќе пристигне во неговиот дом.

Дарко одмна посакувал да добие уште едно дете, а откако Марина му соопштила дека е во блажена состојба, уверен е дека по ќерката Лорена, доаѓа син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on


Поради тоа, пејачот решил уште сега да му најде име на бебето, а тоа е Михаило, бидејќи верува дека Свети архангел Михаил, му го сочувал животот.

-Уште додека беше во брак со Ана, Дарко сакаше да го прошири семејството и замислуваше да има повеќе деца. Меѓутоа, година, две откако ја добија Лорена, нивниот брак западна во криза, а набрзо потоа се разделија. Двајцата почнаа нова врска, а Дарко промени неколку девојки пред да биде со Марина, вели за српски „Вип“ пријетел на пејачот.

Останати вести од Радио Милева