Радио Милева

Дарко Лазиќ трпи силни болки и потребна му е уште една операција

Дарко Лазиќ трпи силни болки и потребна му е уште една операција
фото:дарко лазиќ/принтскрин/инстаграм

Иако изгуби дури 50 килограми, пејачотДарко Лазиќ, според „Скандал“, се уште има здравствени проблеми со ногата и ќе мора да има уште една операција. Пејачот наводно не е загрижен за тоа, но неговата свршеница Марина Гагиќ, како и нејзините родители, се плашат дека како се’ ќе заврши, а особено се плашат дека повторно ќе помине под целосна анестезија.

– Бидејќи го намали стомакот и изгуби над 50 килограми, Дарко е друг маж. Тој има волја и за работа и за живот. Тој не пие повеќе, тренира редовно и јаде здраво – вели изворот и додава:
– Сепак, и покрај тоа што изгуби тежина, тој сè уште има потешкотии при одење и има силни болки кога се потпира на ногата, што му предизвика проблеми поради повредениот колк. Тој редовно оди на терапии и прегледи, а лекарите посочија дека тој треба да има друга операција, со која се согласува. Марина и неговите најблиски се загрижени дали сè ќе биде во ред на крајот, а особено се загрижени што повторно ќе биде под целосна анестезија.

 

View this post on Instagram

 

Čuvajte svoju ljubav,branite je od svih! Želimo vam dobar dan! ?

A post shared by GagicMarnaLazic (@gagicmarinalazic) on

Бидејќи болките се силни и чести, Лазиќ сака да се ослободи од нив што е можно поскоро, затоа размислува позитивно и ги уверува своите најблиски дека сè ќе оди како што треба и дека оваа интервенција ќе го подобри неговото целокупно здравје.

– Даре е одличен оптимист. Тој не може да почека да заврши таа операција и, кога малиот Алексеј оди, да излезе со него на ливадата во Брестац и заедно да си играат. Ги слуша советите на лекарот и се подготвува за друга интервенција, тој е сигурен дека после тоа ќе застане цврсто на нозе. Дарко ги смирува и мајка си и Марина и ги уверува дека нема зошто да се грижат затоа што своето здравје го доверил на најдобрите лекари во земјава, а по операцијата планира да оди на физикална терапија сè додека не биде сосема сигурно дека е целосно излечен – заклучува изворот.

Останати вести од Радио Милева