Радио Милева

Дарко Лазиќ првпат седна зад воланот по сообраќајната несреќа (фото)

Дарко Лазиќ првпат седна зад воланот по сообраќајната несреќа (фото)
фото: Промо/рас србија

Дарко Лазиќ во октомври претходната година доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај преживеа.

Оттогаш пејачот нема седанато зад воланот бидејќи му е одземана возачката дозвола,

Како што истакна неколку пати досега, тој не управува со својот авотмобил туку има возач или го вози некој од семејството.

Меѓутоа, деновиве за потребите за снимање на еден спот, Лазиќ повторно седна зад воланот.

фото: Промо/рас србија

Лазиќ се покажа како актер во видео записот за новата песна на неговиот брат Драган Лазиќ.

„Сцената е одлична, се надевам дека одлично се снајдов. Нека процени публиката. Шефот на бендот направи феноменално сценарио, а мојот брат одлично отпеја. Ми велат дека сум добар актер, а и јас тоа го потврдив кога седнав за воланот. Не ми беше лесно, но се трудам да ги испочитувам своите пријатели, соработници“ вели Дарко.

фото: Инстаграм

Инаку, новата песна на братот на Дарко Лазиќ се вика „Дајте ми време“.

Останати вести од Радио Милева