Радио Милева

Дарко Лазиќ продолжува со лекување во Швајцарија? Овој бизнисмен ќе ги плати сите трошоци

Дарко Лазиќ продолжува со лекување во Швајцарија? Овој бизнисмен ќе ги плати сите трошоци

Еден бизнисмен кој живее во Швајцарија сака да го плати лекувањето на Дарко Лазиќ во оваа држава, пренесува српскиот портал „Курир“.

Станува збор за Мерсед Хаџиќ познат како Мирсо Швајцарац, кој е менаџер на Аца Лукас.

Него го нарекуваат „крал на естрадата“, а што изјавил откако дознал за сообраќајната несреќа на пејачот може да прочитате во новиот број на „Курир“.

 

За потсетување, претходната недела Лазиќ имаше тешка сообраќајна несреќа во близина на неговиот крај, па беше шест дена во вештачка кома. Докторите го разбудија пејачот од кома, а како што пренесуваат медиумите неговата здравствена состојба е подобра.