Радио Милева
навистина врзан...

Дарко Лазиќ покажа дека конечно му „дошол умот“, или… Откако го искритуваа, сега и се вози и пее врзан… со сигурносен појас (ВИДЕО)

Дарко Лазиќ покажа дека конечно му „дошол умот“, или… Откако го искритуваа, сега и се вози и пее врзан… со сигурносен појас (ВИДЕО)

Дарко Лазиќ неодамна беше мета на критики на медиумите за снимката што ја објави на неговиот Инстаграм профил. Пејачот објави видео од автомобилот, во кое јасно се гледа како  неговата бремена свршеница Марина Гагиќ го вози без врзан сигурносен појас, додека во позадина се слуша музика, но исто така и звучен сигнал  кој предупредува дека безбедносниот ремен не е врзан ни кај возачот ниту кај совозачот, односно Дарко.

Поучен од ова искуство, Дарко ги прифатил критиките па сега се однесува поинаку и се придржува кон правилата и прописитево сообраќајот, меѓу кои и возењето со врзан појас. Тој им се обрати на своите следбеници на социјалните мрежи и им објасни дека секогаш треба да се биде безбеден при возењето.

“Еве, се разбира, се врзав, бидејќи видов дека ме следивте и ме прозвавте мене како и мојата идна сопруга дека не врзуваме појаси. Треба да ни е срам… Еден голем поздрав до сите . Возете безбедно и секогаш врзувајте го сигурносниот појас, тоа е најважно” – ијави Дарко, пеејќи во видеото во кое покажува дека е навистина врзан.

Друго прашање е дали на Дарко конечно „му дојде умот“ или само си правеше мајтап?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on

Останати вести од Радио Милева