Радио Милева

Дарко Лазиќ откри зошто ќерката Лорена не се појави на крштевката кај својот брат

Дарко Лазиќ откри зошто ќерката Лорена не се појави на крштевката кај својот брат
фото: ана паунковиќ/курир.рс

Пејачот Дарко Лазиќ организираше прослава по повод крштевката и првиот роденден на синот Алексиј кој го доби со свршеницата Марина Гагиќ.

На прославата се појавија неколку негови колеги кои тој ги почитува: Аца Лукас, Андреана Чекиќ, Милица Павловиќ, Тања Савиќ…

фото: ана паунковиќ/курир.рс

Што се однесува за подаркот за својот наследник, Лазиќ вели:

„Зини да ти кажам“, не откривајќи каков подарок има за синот.

фото: ана паунковиќ/курир.рс

Пејачот истакна дека неговата ќерка Лорена која ја доби од бракот со Ана Севиќ нема да се појави на крштевката бидејќи поради ситуацијата со коронавирусот Ана не е дозволува да оди на прослави и места каде што има многу луѓе.

„Ќе дојде утре кај нас дома“ истакна Дарко.

Останати вести од Радио Милева