Радио Милева

Дарко Лазиќ откри дали бил во алкохолизирана состојба пред сообраќајната несреќа

Дарко Лазиќ откри дали бил во алкохолизирана состојба пред сообраќајната несреќа
фото: Принтскрин/телеграф

Откако на 23 октомври Дарко Лазиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа, вчера првпат се појави на „Гранд“ на снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранд Специјал“.

Тој истакна дека му недостигале снимањата и му годи што излегува на свеж воздух.

Дарко изјави дека до јули планира да го издаде својот нов албум. Исто така проговори за сообраќајната несреќа и дали бил под дејство на алкохол и наркотици.

фото: принтскрин/телеграф

„Не бев под дејство на алкохол. Да бев дрогиран, немаше да заспијам.Испив пет ракии, а тоа за мене е како ништо да не сум пиел“ вели Лазиќ.

Во студиото на Гранд, Лазиќ го дочека со силен аплауз.

 

View this post on Instagram

 

Na snimanju sa @new_me911 i @djanimusic #ZvezdeGrandaSpecijal 🔥🎬

A post shared by Zvezde Granda SPECIJAL (@zvezdegrandaspecijal_official) on