Радио Милева

Дарко Лазиќ направил два сообраќајни прекршоци, па добил парична казна – еве колку треба да плати

Дарко Лазиќ направил два сообраќајни прекршоци, па добил парична казна – еве колку треба да плати
фото: принтскрин/амиџи

На Дарко Лазиќ по сообраќајната несреќа која ја доживеа во октомври 2019 година изгледа не му доаѓа памет.

Имено, српските медиуми сега пишуваат дека пејачот бил уапсен кај местото Суботиште во близинна Брестач бидејќи возел без возачка дозвола и бил казнет со казна од 200 000 динари.

фото: Инстаграм

Пејачот бил приведен поради два сообраќајни прекрошоци и за двата бил казнен по 100 000 динари, пишува курир.рс

„Напишани му се две казни кои мора да ги плати во одреден законски рок“ вели извор.

За потсетување, Лазиќ неодамна исто така беше казнет бидејќи го прекршил полицискиот час.