Радио Милева
не е сеедно...

Дарко Лазиќ ја затекна свршеницата со друг маж во кревет: „Упаѓам, гледам, расфрлани по подот чевли, фустан, гаќички…!?“ (ФОТО)

Дарко Лазиќ ја затекна свршеницата со друг маж во кревет: „Упаѓам, гледам, расфрлани по подот чевли, фустан, гаќички…!?“ (ФОТО)

Во последното издание на популарната емисија „Амиџи шоу“, еден од гостите на водителот Огњен Амиџиќ беше фолкерот Дарко Лазиќ, популарниот пејач, кој меѓудругото зборуваше и за своето видео за последната песна што ја објави, во која главната женска улога ја имаше неговата свршеница Марина Гагиќ.

Во ова видео, Марина ќе се најде во кревет со друг маж, а Дарко сега опиша како се чувствувал кога дознал за сцената.


„Не сакав да бидам на снимањето на сетот со сцената. Тоа не можев да го гледам. Но, доаѓам попладнето, влегувам во просторот каде што се снимаше сцената, гледам по подот расфрлени работи, фустан, гаќички, пантолони, чевли…

Никако не ми беше сеедно, иако е тоа само глума за спот! Сепак, Марина ме воодушеви, многу добро ја одигра улогата, иако првпат тоа го прави… на видеоспот“ – рече Дарко.

 

Останати вести од Радио Милева