Радио Милева

Дарко Лазиќ ја објави првата песна по тешката сообраќајна несреќа (видео)

Дарко Лазиќ ја објави првата песна по тешката сообраќајна несреќа (видео)
фото: Дј видео

Пејачот Дарко Лазиќ претходната година доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај спаси жива глава.

Имено, Лазиќ се уште оздравува од сообраќајката, но полека се враќа на своите обврски и ангажмани.

Така тој пред некое време влезе во студио и ја сними својата нова песна која овие денови ја пушти во „етер“.

Во песната насловена „Мајко“ се спомнува како секоја солза на мајка му го стигнала, но и дека нема лек за тагата бидејќи се уште ја сака жената која сега е покрај друг човек.

Многумина коментираат дека оваа песна потсетува на бившата на Лазиќ, Ана Севиќ.

Слушнете и проценете сами….

За потсетување, Дарко и Ана се разведоа неодамна, а тој чека дете со друга жена.

Останати вести од Радио Милева